SHINING STARS SÚ MAJSTERKY SVETA!

Dievčatá z mažoretkového súboru Shining Stars nezostávajú svojmu názvu nič dlžné. Na slovenskej tanečnej scéne sú už známou značkou a tak sa rozhodli skúsiť šťastie aj na tej svetovej. Pre každého športovca sú vrcholom sezóny majstrovstvá sveta. Ináč tomu nie je ani vo svete mažoretkového športu. Druhý ročník tohto šampionátu sa tento raz konal v chorvátskom meste Poreč a súťažiaci z 13 krajín sveta si na ňom zmerali sily od 21. do 25. septembra. Počas týchto štyroch dní sa naozaj bolo na čo pozerať.

Obrov
ské množstvo tanečníkov z celého sveta predvádzalo vynikajúce výkonysarka
a s blížiacim sa prvým vystúpením bolo na dievčatách vidieť stupňujúce sa napätie. „Dievčatá pracovalicelý rok naozaj poctivo, tešili sa z každého pokroku. Veľmi dôležité bolo aj to, že počas roka sme odtancovali pomerne veľké množstvo vystúpení, takže dievčatá si zvykli aj na stres, ktorý so sebou živé vystúpenia a súťaže určite prinášajú. Samozrejme, majstrovstvá sveta sú niečo úplne iné, a je to vrchol sezóny, takže mierne obavy z toho, že dievčatá budú pod veľkým tlakom tu určite boli“, situáciu v tábore Shining Stars opísala trénerka Lenka Šoldrová. V prvý súťažný deň bojovali dve naše reprezentantky v kategórii Solo baton kadet a Solo pom-pom ka14463788_1124007520969870_563187849_ndet. Vo svetovej konkurencii sa dievčatá rozhodne nestratili a predviedli výborný výkon, ktorý im v celkovom hodnotení priniesol v kategóriách Solo baton kadet štvrté miesto (Sarah Jägerová) a v kategórii solo pom-pom kadet siedme miesto (Klaudia Krauszová).

V piatok mali Shining Stars v hre ďalších päť želiezok v ohni. Tento krát to bolo v kategóriách Solo pom-pom junior, Duo – trio pom-pom junior, Mini pom-pom junior, Veľká formácia mix kadet a Veľká formácia mix junior. Shining Stras získali krásne štvrté miesto v kategórii Solo pom-pom junior (Laura Rumanská) a potom začala zlatá žatva vo forme titulov majsteriek sveta v kategórii Duo -trio pom-pom junior a Mini pom-pom junior. Na žiadne veľké oslavy ale ešte nebol čas. V útrobách štadióna sa totiž len pár hodín po veľkom triumfe pripravovali veľké formácie. Najväčšie očakávania boli spojené s veľkou formáciou mix kadet, ktorá obhajovala majstrovský titul z posledných majstrovstiev sveta spred dvoch rokov. Ťažkú úlohu dievčatá zvládli fantasticky a titul obhájili. V tábore Shining Stars zavládla obrovská radosť. Slovensko má dvojnásobné majsterky sveta v mažoretkovom športe v tejto kategórii. K úžasnej atmosfére v tíme a celkovému triumfu pridalo aj ďalšie pódiové umiestnenie vo Veľkej formácii mix junior, kde si dievčatá vybojovali striebornú medailu.

lucka_ok

„Sami sme tomu dlho nemohli uveriť, ale v piatok Shining Stars boli ocenené vo všetkých kategóriách, v ktorých štartovali (Na majstrovstvách sveta v mažoretkovom športe boli súťažiace oceňované až do šiesteho miesta, pozn. red.). Dievčatá, rodičia a samozrejme aj my sme z toho mali obrovskú radosť. Nie je veľa ľudí, ktorí si môžu povedať, že sú majstri sveta.
Tímto dievčatám sa to podarilo už v takomto mladom veku. Poďakovanie za poctivú a tvrdú prácu určite patrí trénerke Lenke Šoldrovej a všetkým dievčatám, ktoré už niekoľko rokov systematicky pracujú a zlepšujú sa každým tréningom. S absenciami na tréningoch rozhodne problém nemáme“,
poznamenala riaditeľka Súkromnej základnej umeleckej školy v Prakovciach, kde Shining Stars trénujú, Lucia Baltová.

Mažoretky zo Shining Stars si teda do Chorvátska neprišli iba obzrieť more, či užiť si výlet. Prišli, aby reprezentovali nie len svoju obec Prakovce, ktorá dievčatá finančne podporila  či Súkromnú základnú umeleckú školu, ale najmä Slovensko. Vďaka ním si opäť môžeme spoločne zakričať starú známu vetu – Sme majstri sveta!

Bc. Tomáš Thúr

vkostymoch

  

Post Author: Jaroslav Hamrák